Już tej jesieni ruszy budowa Porta Mare i Tertio Ponte!

Program Fabryka wkracza w fazę realizacyjną w kolejnych lokalizacjach – Elblągu i Włocławku. Jesienią ruszą budowy dwóch nowoczesnych biurowców klasy A. Porta Mare w Elblągu powstanie na Wyspie Spichrzów w wyjątkowej śródmiejskiej lokalizacji. Zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez architektów z pracowni Pas Projekt, przy ulicy Warszawskiej powstanie nowoczesny obiekt składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami zwróconymi w kierunku rzeki. Elbląski biurowiec Porta Mare zaoferuje ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych wysokiej klasy biur, ale także powierzchni przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe.

Kolejnym biurowcem, którego budowa ruszy jeszcze jesienią tego roku będzie Tertio Ponte we Włocławku. Inwestycja będzie realizowana w rejonie ulic Broniewskiego i Kruszyńskiej. Zgodnie z założeniami będzie to pierwszy biurowiec klasy A we Włocławku.

Obie inwestycje są realizowanie w ramach Programu Fabryka, który jest jednym z instrumentów, które dają rozwojowy impuls miastom średniej wielkości.