19 marca 2024 budynek PwC w Warszawie. „INSPIRUJĄCE TRANSFORMACJE MIEJSKIE…” i inwestycja Tertio Ponte – na nadchodzącej konferencji eksperci odkryją potencjał Włocławka oraz regionu.

Przed jakimi wyzwaniami stają średnie miasta, którym grozi utrata funkcji społeczno- ekonomicznych? Jaki potencjał inwestycyjny ma Włocławek oraz północna część kraju? Czy innowacyjny obiekt powstający na terenie miasta ma szanse stać się jego nową wizytówką? Ne te oraz inne pytania odpowiedzą eksperci ze świata nieruchomości, spotykając się na konferencji pt. „INSPIRUJĄCE TRANSFORMACJE MIEJSKIE. Czas na Włocławek! Nowa inwestycja Tertio Ponte a potencjał rozwojowy miasta”. Wydarzenie odbędzie się już niebawem – 19 marca 2024 r. w siedzibie PwC w Warszawie.

 

 

Siła potencjału średnich miast

Podczas gdy wielkie aglomeracje zapewniają liczne możliwości inwestycyjno-ekonomiczno-kulturalnych, mniejsze miasta kraju stoją w obliczu wielu wyzwań. To m.in. ryzyko wyludniania się tych terenów, będące efektem przepływu ludności z miejscowości o mniejszym potencjale do dużych miast. Działanie to niesie ze sobą widmo wykluczenia komunikacyjnego, spadku atrakcyjności gospodarczej i utraty szansy na zrównoważony rozwój ekonomiczny – nie tylko regionu, ale i całego kraju. Pomimo trendu popularności skupiającej się na dużych metropoliach, to właśnie ośrodki miejskie o mniejszej skali odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu społecznym, kulturalnym i ekonomicznym lokalnych społeczności. Stają się punktami na mapie kraju, których rozwój nie tylko wpływa na jakość życia mieszkańców, ale również ma znaczenie dla kształtowania rozwoju regionalnego oraz gospodarowania zasobami.

W procesie budzenia potencjału średnich miast ogromną rolę odgrywają programy wspierające rozwój obszarów tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Na szczególną uwagę w tym zakresie zasługuje Program Fabryka, którego inicjatorem oraz realizatorem jest Operator ARP – Operator ARP spółka należąca do grupy Agencji Rozwoju Przemysłu. Operator ARP ma na swoim koncie inwestycje prowadzone w średnich miastach – m.in. nowoczesny biurowiec klasy A – Urbi Ferro w Stalowej Woli czy powstający we Włocławku Tertio Ponte. To właśnie o potencjale tej inwestycji, a także szansach na rozwój Włocławka i regionu będą dyskutować eksperci, którzy wezmą udział w konferencji „INSPIRUJĄCE TRANSFORMACJE MIEJSKIE. Czas na Włocławek! Nowa inwestycja Tertio Ponte a potencjał rozwojowy miasta”.

 

Wydarzenie odbędzie się 19 marca 2024 w budynku PwC w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się śniadaniem biznesowym o godz. 9:30; początek konferencji o godz. 10:00.

 

Ekspercki głos wobec inspirujących transformacji miejskich

Zbliżająca się konferencja to kolejne spotkanie, które połączy eksperckie grono związane z branżą inwestycji i nieruchomości. Poprzednie, dotyczące inspirujących transformacji średnich miast położonych na wschodniej ścianie Polski, odbyło się w Urbi Ferro w Stalowej Woli. Po dyskusjach związanych z potencjałem inwestycyjno-gospodarczym tego regionu, nadszedł czas na podjęcie tematu północnej części kraju. W roli gospodarza nadchodzącej konferencji wystąpi dr Marek Wojtkowski, prezydent Miasta Włocławek, który podczas spotkania przedstawi możliwości inwestycyjne oraz branże o największym potencjale ekonomicznym w regionie. Wydarzenie poprzedzą wspólne rozmowy prowadzone w ramach śniadania biznesowego.

Konferencję rozpoczną Igor Sokołowski reprezentujący Polsat News oraz Piotr Tucholski, dyrektor Biura Zarządzania Nieruchomościami, Operator ARP. W dalszej części spotkania zaprezentowane zostaną możliwości inwestycyjne Tertio Ponte – nowoczesnego obiektu łączącego funkcje biurowo-handlowo-usługowe, którego realizacja prowadzona jest we Włocławku. Konferencja stanie się także okazją do wymiany zdań wśród uczestników – kluczowych przedstawicieli branży nieruchomości. Gościem specjalnym spotkania będzie Marek Zuber, ekonomista, analityk rynków finansowych. W eksperckim gronie – zarówno w ramach prelekcji, panelu dyskusyjnego czy nieco swobodniejszych rozmów prowadzonych przy kawie – przewidziano czas na wymianę zdań oraz inspiracji, a także poruszenie aktualnych tematów związanych m.in. z potencjałem inwestycyjnym mniejszych miejscowości czy globalnymi trendami w lokalnym wymiarze.

 

Czas na Włocławek! Nowa inwestycja Tertio Ponte a potencjał rozwojowy miasta

Jednym z elementów spotkania będzie prezentacja potencjału inwestycyjnego Tertio Ponte – nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego realizowanego w ramach Programu Fabryka, za który odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółka Operator ARP. Zlokalizowany jest w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego we Włocławku. Atrakcyjna pod względem architektonicznym konstrukcja przyjęła formę trzech połączonych ze sobą budynków o wysokości 4, 6 i 7 kondygnacji naziemnych. W podziemnej części zaplanowano przestrzeń parkingową na 80 miejsc postojowych. Parking i miejsca postojowe dla rowerów zaplanowano także w przestrzeni naziemnej. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi ponad 11 tys. mkw.

Innowacyjna i prowadzona z wykorzystaniem prefabrykatów betonowych konstrukcja Tertio Ponte zakłada jednak nie tylko estetyczne rozwiązania architektoniczne, ale także szereg technologii ekologicznych. W biurowcu klasy A wykorzystano potencjał Odnawialnych Źródeł Energii, montując panele fotowoltaiczne czy system retencji wody deszczowej. Lokalizacja budynku sprzyjać będzie rekreacji w otoczeniu zieleni, a wprowadzenie roślinnego designu wewnątrz obiektu dodatkowo podkreśli to, że projekt Tertio Ponte spełnia najnowsze standardy zrównoważonego budownictwa. Wszystko to sprawia, że realizacja prowadzona na terenie Włocławka ma szansę stać się atrakcyjnym, wpisującym się w oczekiwania inwestorów oraz najemców obiektem, a zarazem – jedyną w swoim rodzaju wizytówka miasta.