Konferencja „Czas na RegiON” – 18 maja 2023 roku w Stalowej Woli

18 maja odbyła się konferencja zorganizowana przez spółki Operator ARP i Fabryka – Urbi Ferro, na której zaproszeni goście tj. Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny i Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Łukasz Gałczyński przedstawili możliwości i szanse rozwoju w Stalowej Woli, a także w regionie Podkarpacia.

 

Stalowa Wola to 60-tysięczne miasto stworzone 86 lat temu przez grupę inżynierów kierowanych śmiałą wizją Eugeniusza Kwiatkowskiego praktycznie na pustkowiu, w jednym z najbiedniejszych regionów II RP, stało się jednym z głównych ośrodków Centralnego Okręgu Przemysłowego. Do tego wyjątkowego dziedzictwa nawiązał Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta, podczas konferencji „Czas na regiON”.

 

Mniejsze ośrodki, zwłaszcza z tzw. „ściany wschodniej”, przez dekady borykające się z problemami gospodarczymi i demograficznymi, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem szeroko pojętego biznesu. Przykładem tego trendu jest Stalowa Wola i stworzony wokół niej, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, Strategiczny Park Inwestycyjny EUROPARK.

 

Strategiczny Park Inwestycyjny EUROPARK to unikalna przestrzeń 1000 ha dedykowana innowacyjnym przedsiębiorcom, która ma nie tylko przyciągnąć globalne koncerny, ale również stworzyć przestrzeń dla wzrostu lokalnych firm i inicjatyw gospodarczych.

 

„EUROPARK Stalowa Wola to nasza wizytówka, powołujemy się na nią za każdym razem, gdy promujemy Polskę na innych rynkach. Jednak w rozmowach z potencjalnymi inwestorami z Korei czy Tajwanu okazuje się, że oni tę strefę doskonale znają, a w ich oczach wschodnie rejony kraju stają się coraz bardziej interesujące” – powiedział Mariusz Domeradzki, prezes Zarządu Operator ARP.

 

„Jedną z kluczowych inicjatyw w ramach tutejszej strefy inwestycyjnej jest Urbi Ferro —  nowoczesny budynek biurowo-usługowy, zlokalizowany w centrum Stalowej Woli w rejonie ulic Okulickiego i Floriańskiej. Biurowiec, z szerokim dostępem do punktów gastronomicznych, banków czy przychodni medycznych, wyposażony jest w panele fotowoltaiczne, energooszczędny system klimatyzacji i wentylacji, oraz posiadający certyfikację BREEM” – przekonywał Piotr Tucholski, prezes zarządu Fabryka – Urbi Ferro.

 

„Polska wschodnia oferuje doskonale skomunikowane tereny, chłonny rynek pracy, świetnie wykształconych pracowników, tysiące ambitnych studentów. Współpraca z władzami samorządowymi Stalowej Woli układa się wzorcowo i stanowić może przykład dla innych ośrodków na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie” – zauważył Łukasz Gałczyński, wiceprezes zarządu Operator ARP.

 

Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny „Zmiany i wyzwania na rynku nieruchomości”, w którym udział wzięli Prezes spółki Operator ARP Mariusz Domeradzki, Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Renata Knap, Michał Lis JLL Polska i Prezes spółki Fabryka – Urbi Ferro Piotr Tucholski.