Spółka Operator ARP inwestuje w ochronę zdrowia. Dzięki wsparciu gdyński Euromedicus rozwija swoją ofertę!

Rozbudowa Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, modernizacja wnętrza przychodni, doposażenie gabinetów lekarskich oraz termodernizacja budynku – to główne zmiany, które zostały zrealizowane w gdyńskim Euromedicusie. To początek nowego etapu funkcjonowania placówki, która swoją działalność rozpoczęła niemal pięć dekad temu.

 

– Dokapitalizowaliśmy i sfinansowaliśmy zmiany zachodzące w Euromedicusie. Jestem przekonany, że modernizacja obiektu oraz zwiększenie oferty lekarskiej przełożą się na wysoką jakość świadczonych usług – mówi Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o.

 

Przychodnia lekarska przy ul. Czechosłowackiej powstała w 1975 roku na potrzeby pracowników Stoczni Gdynia. Po przemianach 1989 roku stała się samodzielnym podmiotem gospodarczym, a od ponad 20 lat nosi nazwę Euromedicus. W placówce pracuje obecnie około 90 osób, ale zatrudnienie cały czas się zwiększa.

 

– W trosce o prawidłowy rozwój, w ostatnich tygodniach załoga powiększyła się o lekarzy specjalistów – radiologa, chirurga, ginekologa, neurologa i położną. Do naszego zespołu dołączyła także pochodząca z Ukrainy Iryna Hohol, która przyjechała do Polski tuż po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę w marcu tego roku. Cieszę się, że znalazła zatrudnienie w naszej przychodni – przekonuje Roland Pawlak, prezes Euromedicus Sp. z o.o.

 

Ważnym elementem funkcjonowania spółki Euromedicus jest działalność Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, którego oferta skierowana jest do seniorów wymagających opieki i rehabilitacji.

 

– Zwiększyliśmy dostępność łóżek w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym z 38 do 76. Pacjenci są objęci stałą, całodobową opieką pielęgniarską oraz mają dostęp do psychologa, logopedy i terapeuty zajęciowego  – podkreśla Roland Pawlak

 

W ramach podpisanych kontraktów z NFZ spółka pozyskuje ok. 60% swoich przychodów. Pozostała część przychodów pochodzi z usług realizowanych na zasadach komercyjnych. Euromedicus obecnie świadczy usługi ponad 4 tysiącom pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz ponad 10 tysiącom osób w ramach medycyny pracy.