Uroczyste otwarcie Tertio Ponte we Włocławku!
Kolejny nowoczesny obiekt realizowany w ramach „Programu Fabryka” został otwarty. Ceremonia oddania Tertio Ponte do użytku miała miejsce 3 kwietnia 2024 we Włocławku. Uroczystemu przecięciu wstęgi towarzyszyli m.in. przedstawiciele władz miasta, inwestorzy, lokalni parlamentarzyści i goście honorowi.
Tertio Ponte to inwestycja realizowana w ramach „Programu Fabryka” przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, samorządem miasta Włocławka oraz spółką Unibep jako Generalnym Wykonawcą. Nowoczesna przestrzeń, a zarazem pierwsza tak zaawansowana powierzchnia biurowo-usługowa na mapie Włocławka została oddana do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce przed wejściem do budynku zlokalizowanego w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego we Włocławku.
Ceremonia połączona została z prezentacją możliwości, jakie Tertio Ponte zaoferuje najemcom oraz inwestorom. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, inwestorzy, lokalni parlamentarzyści i goście honorowi, m.in.:
- Mariusz Domeradzki, Prezes Zarządu Operator ARP,
- Cezariusz Lesisz, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu,
- Marek Wojtkowski, Prezydent Miasta Włocławek,
- Krzysztof Kukucki, Sekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii,
- Krystian Łuczak, Poseł na Sejm RP,
- Anna Gębicka, Poseł na Sejm RP,
- Joanna Borowiak, Poseł na Sejm RP,
- Michał Koniuch, II Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski,
- Sławomir Kopyść, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
- Krzysztof Mikołajczyk, Wiceprezes Zarządu Unibep SA.
Tertio Ponte to pierwszy tak wysokiej klasy obiekt inwestycyjny na mapie miasta. Nowoczesną przestrzeń tworzą trzy połączone ze sobą moduły o różnych wysokościach, maksymalnie sięgających do 5 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemnej. Inwestorzy mogą liczyć na ok. 6 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej do najmu i zaprojektowanej tak, aby sprzyjać rozwojowi nowych inicjatyw. Na tym jednak nie koniec udogodnień, jakie zapewnia inwestycja.
Kluczowym atutem Tertio Ponte jest także certyfikacja BREEAM, co stanowi potwierdzenie zgodności konstrukcji z założeniami zrównoważonego budownictwa. Tertio Ponte oferuje klimatyzowaną przestrzeń wyposażoną w uchylne okna zapewniające optymalny dostęp do światła dziennego. Budynek korzysta również z potencjału paneli fotowoltaicznych i systemu retencji wody deszczowej. Połączenie ekologicznych rozwiązań, technologii OZE i wysokiej jakości materiałów sprzyja rozwijaniu biznesowych inicjatyw w nowoczesnej przestrzeni miasta. W budynku zamontowano podnoszone podłogi i floor box’y, a najemcy mogą korzystać z aneksów kuchennych, pomieszczeń socjalnych i nowoczesnych wind znajdujących się na każdym z pięter obiektu. Do dyspozycji pozostają również sale konferencyjne, szatnia dla rowerzystów oraz recepcja znajdująca się w budynku.
Obiekt wyposażony został także w przestrzeń parkingową – to 80 miejsc w garażu podziemnym, 64 miejsca w przestrzeni naziemnej, a także kilkadziesiąt zadaszonych stojaków dla rowerów oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. Przy budynku znajduje się zielony ogród, który sprzyja rekreacji i dodatkowo podkreśla nowoczesny styl obiektu.
Oddanie Tertio Ponte do użytku mieszkańcom miasta, inwestorom oraz najemcom pozwoli w pełni wykorzystać biznesowy potencjał obiektu. To również szansa dla miasta i regionu, które zyskały innowacyjną arenę sprzyjającą rozwijaniu nowych idei, pomysłów i inwestycji.