Uroczyste zawieszenie wiechy nad Tertio Ponte we Włocławku.

5 września 2023 r. świętowaliśmy zawieszenie wiechy na inwestycji Tertio Ponte we Włocławku. Wszyscy, którzy zabrali głos w czasie uroczystości podkreślali wyjątkowość tego projektu oraz jego istotność w przyszłym rozwoju miasta i najbliższej okolicy.

Tertio Ponte to nowoczesny kompleks biurowo-usługowy realizowany w ramach „Programu Fabryka”, za który odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółka Operator ARP. Partnerem przedsięwzięcia jest samorząd miasta Włocławka, a Generalnym wykonawcą spółka Unibep S.A. Po dziesięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy, obiekt osiągnął swoją docelową wysokość, co oznacza, że prace konstrukcyjne przy tym etapie zakończyły się, a tradycyjna wiecha zawisła 25 metrów nad ziemią.

Kompleks biurowo-usługowy, zlokalizowany w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego, składa się z trzech połączonych ze sobą budynków o wysokości 4, 6 i 7 kondygnacji naziemnych. W części podziemnej znajdzie się garaż z 80 miejscami postojowymi, ponadto w ofercie są też place parkingowe naziemne dla samochodów oraz rowerów. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi ponad 11 tys. mkw. Przestrzeń biurowa osiągnie blisko 5 tys. mkw., a przestrzeń przeznaczona pod usługi ponad 2 tys. mkw.