Za nami konferencja „Inspirujące transformacje miejskie…”. Sprawdźcie, o czym dyskutowaliśmy w eksperckim gronie!

Konferencja „Inspirujące transformacje miejskie: Mniejsze ośrodki miejskie – nowy rozdział w przyciąganiu inwestycji”, która odbyła się 19 marca 2024 r. w prestiżowej przestrzeni PwC, stała się okazją do dyskusji nad potencjałem mniejszych miast. Jako Operator ARP, przy wsparciu Programu Fabryka i władz miasta Włocławek, wystąpiliśmy na wydarzeniu w roli gospodarza. Kluczowe kwestie podjęli również obecni w czasie spotkania partnerzy merytoryczni, prezentując tematy związane z inwestycjami prowadzonymi na terenie mniejszych miast oraz ekonomicznymi możliwościami Włocławka.

 

Transformacje mniejszych miast okiem ekspertów

Konferencja „Inspirujące transformacje miejskie. Mniejsze ośrodki miejskie: nowy rozdział w przyciąganiu inwestycji” już za nami. Wydarzenie miało miejsce 19 marca 2024 r. w prestiżowej przestrzeni PwC. Operator ARP – obok Programu Fabryka i władz miasta Włocławek – pojawił się na nim w roli gospodarza. Jako partnerzy merytoryczni towarzyszyli nam przedstawiciele PwC Polska, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, IMV Polska oraz Osborne Clarke. Imponująca frekwencja, w połączeniu z kluczowymi tematami dotyczącymi potencjału mniejszych miast, stały się okazją do podjęcia wielu inspirujących dyskusji.

Piotr Tucholski, dyrektor Biura Zarządzania Nieruchomościami, Operator ARP zaprezentował temat „Program Fabryka – dlaczego warto inwestować w powierzchnie biurowe w miastach regionalnych”, skupiając się na działaniach pozwalających na budzenie potencjału regionów tracących funkcje gospodarcze. Głos podczas spotkania zabrał również Jarosław Zdanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, który podjął temat możliwości ekonomicznych Włocławka – miasta, w którym realizowana jest obecnie inwestycja jednego z naszych nowoczesnych biurowców klasy A, Tertio Ponte. Nie zabrakło także ciekawych prelekcji naszych partnerów merytorycznych. Poruszyli oni m.in. takie tematy jak dofinansowanie inwestycji prowadzonych w mniejszych miastach czy potencjał Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne. Dzięki różnorodności perspektyw konferencja stała się areną wymiany myśli, doświadczeń i wartościowych spostrzeżeń.

 

Panel dyskusyjny i potencjał Tertio Ponte

Jednym z kluczowych elementów wydarzenia stał się panel dyskusyjny, na którym zaproszeni goście podjęli temat, jakim jest „Era mniejszych miast – czyli globalne trendy w lokalnym wymiarze”. Do debaty zasiadło eksperckie grono w następującym składzie:

  • Iwona Gembiec, dyrektor zarządzająca, IMV Polska,
  • Agata Demuth, partner, szef Praktyki Nieruchomości, Osborne Clarke,
  • Grzegorz Kuś, dyrektor, Zespół Pomocy Publicznej, PwC,
  • Piotr Tucholski, dyrektor Biura Zarządzania Nieruchomościami,
  • Marek Zuber, ekonomista, analityk rynków finansowych,
  • Dariusz Jasiński, prezes zarządu, DARPOL Bydgoszcz,
  • Marzena Szczotkowska-Topić, właścicielka RENEX Group.